Wednesday, June 14, 2017

طرح ترور خاتمی چگونه ناکام ماند؟محافظ رئیس جمهوری نقشه ترور محمد خاتمی را در سر داشت

سال ۷۸ خبری درمحافل سیاسی پیچید که یکی از محافظان محمد خاتمی به چند مرجع تقلید مراجعه کرده وخطاب به آنها گفته،اگر فتوا دهند،حاضر است رئیس جمهور را ترور کند.

این مراجع تقلید اما به اداره اطلاعات قم گزارش داده بودند و این فرد دستگیر شد.
تا دو سال بعد، از این فرد گزارشی منتشر نشد،تا اینکه او به تعدادی از روزنامه‌ها مراجعه کرد و خبر داد، پس از مدتی بازداشت، بدون بازخرید شدن از سپاه پاسداران اخراج شده و این نهاد به اصطلاحِ رایج، سوابق او را نیز صفر کرده،انگار نه انگار که ۱۱ سال از کارکنان این نهاد بوده است.

او گفت که عضو سپاه خرم آباد بوده و فرماندهان این نهاد از گرایشهای افراطی‌اش خبر داشته اند اما با این وجود با پیوستن او به سپاه حفاظت انصار موافقت کرده اند.
رادیو فردا
روزنامه کارگزاران:
یكی از نزدیك‌ترین افراد به خاتمی از تهدید وی به قتل و ترور از سوی مخالفان سیاسی‌اش خبر داد.

سیدمحمدعلی ابطحی، كه یك‌شنبه‌شب در مراسم افطاری ائتلاف اصلاح‌طلبان استان فارس در
شیراز سخن می‌گفت، ضمن برشمردن موانع و مشكلات پیش‌روی سیدمحمد خاتمی برای ورود به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری، ابتدا به جنگ‌های روانی و تهدیدهای فریبنده رقبا اشاره كرد.

وی در چارچوب همین تهدیدها به پخش شب‌نامه‌ای سراسر فحش و ناسزاگویی به خاتمی در نماز جمعه هفته گذشته قم اشاره كرد و گفت: كار رقبای خاتمی به جایی رسیده كه اكنون در ارگان‌های رسمی خود، او را تهدید به ترور و قتل می‌كنند.

 ماجرا از آنجا شروع شد که قرار  بود خاتمی با پرواز 30/22 اهواز را به مقصد تهران ترک کند، اما با پایان یافتن برنامه هایش 2 ساعت زودتر به فرودگاه می رود و موفق می شود با پرواز قبلی به تهران باز گردد. نکته عجیب در این سفر که رسانه ها کمتر به آن پرداختند وجود بمب ساعتی در پرواز ساعت 30/22 اهواز تهران بود یعنی همان پرواز سید محمد خاتمی.
خوشبختانه در حین پرواز مامورین حفاظت پرواز با خبر یکی از مسافرین که بعدا بازداشت شد، متوجه وجود بمب در هواپیما می شوند و بلافاصله هواپیما با حداکثر سرعت به فرودگاه اهواز بازگشته و تنها سه دقیقه مانده به انفجار بمب، هواپیما خود را به زمین کوبیده و ضمن آسیب دیدن هواپیما، با جانفشانی مامور حفاظت پرواز بمب بیرون از هواپیما منفجر شده و مامور فداکار به شدت دچار سوختگی و شکستگی می شود.
اگر چه با رفع معجزه آسا این اتفاق، کشور را از بحرانی جدی نجات یافت، اما به نظر می رسد نباید این مساله را صرفا تصادفی و اتفاقی نامید.
جهان