Wednesday, July 23, 2014

محمد رضا عالی پیام به خاطر یک شعر طنز به 15 ماه حبس تعزیری محکوم شد . من آنم که در پای خوکان نریزم    مر این قیمتی در لفظ دری را

 همین چند روز پیش بود که روضه خوان بزرگ آخوند سیدعلی خامنه ای عده ای شاعر که بقول ناصر خسرو دُّر فارسی را به پای خوکان میریزند دور و بر خود جمع کرده بود و آنها در باره  چشم و ابرو و ریش و پشم  دیکتاتور و سمبل هایش  شعر و ور سرودند 

 امروز خبر رسیده است که محمد رضا عالی پیام ( هالو ) به خاطر سرودن شعر طنزی در باره انقلاب سال 57 و خمینی به 15 ماه حبس تعزیری محکوم شده است .یک سال و سه ماه و یک روز زندان برای سرودن شعر طنز

دیروز از شعبه 26 دادگاه انقلاب تلفنی تماس گرفتند که بیا حکم حاضره. رفتم و دادنامه را گذاشتند جلوم و گفتند بخوان. حتا کپی هم ندادند و گفتند سند دست شماها نمی‌دهیم.
قسمت هایی از حکم به شرح زیر است:
رای دادگاه
حسب کیفر خواست صادره از دادسرای عمومی وانقلاب تهران اقای سید محمد رضا عالی پیام فرزند ماشالله به شماره شناسنامه 431 متولد 1336 صادره از تهران، شیعه مسلمان، متاهل، آزاد با تودیع وثیقه، شغل شاعر، متهم است به :
الف - فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری سلامی ایران با سرودن اشعار طنز در بین مردم وارسال آن از طریق پیامک و اینترنت برای افراد دیگر.
ب - توهین به مقدسات قرآن کریم و امام زمان (عج)
ج - توهین به حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
د - توهین به ریاست محترم جمهوری اسلامی و مسئولین نظام
با توجه به مفاد کیفر خواست دادسرا و گزارش مرکز پشتیبانی عملیات اطلاعات پاواناجا و صورتجلسه کشف آلات و ادوات مجرمانه از قبیل لب تاب و دو حلقه فیلم ویدئویی و مقداری سر رسید و دفتر یادداشت حاوی دست نوشته های متهم و غیره همچنین بررسی و بازبینی لب تاب و استخراج عکس های مستهجن ومبتذل که تصاویر این اقدامات در پرونده ضبط می باشد و توهین به مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) و رئیس جمهور که در آن مشهود است و این که متهم علیرغم حضور در زندان به تاریخ 6/10/91 شعر هالو تحت عنوان : «این گونه زندان گشت دانشگاه» سروده ودر سایت کلمه منتشر شده است. سوابق شغلی و فعالیت هایی در زمینه بازیگری و کارگردانی و غیره موجب گردیده که از سوی وزارت ارشاد ممنوع کاری شود. به دنبال این موضوع در انجمن های مختلف علمی ادبی هنری عضویت یافته و با برگزاری جلسات در حضور شعرا و اعضاء انجمن به سیاه کاری و شعر خوانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماید. سرودن اشعار در قالب طنز به صورت سیاه نمایی علیه نظام جمهوری اسلامی و تحریک مردم به عدم مشارکت در انتخابات یکی از این مصادیق می باشد. . . .
. . . با توجه به گردشکار فوق الذکر و متن اشعار و سروده ها و اقاریر صریح متهم به ماهیت این اشعار و استمرار و عملکرد متهم در سرودن شعر با مضامین سیاه نمایی بر علیه نظام جمهوری اسلامی وتوهین و تحقیر حضرت ولی عصر (عج) و در دفاعیات وی احراز بزهکاریش و توجها به این که اعمال مجرمانه وی مشمول قانون مجازات اسلامی سابق می باشد و حسب ماده 10 قانون مجازات اسلامی اخیر التصویب می بایست بر اساس قانون حاکم بر زمان وقوع جرم تعیین مجازات نموده وآن که مجارات سابق اخف و به نفع متهم می باشد، لذا با رعایت ماده 42 همان قانون و مواد 500 و 513 از قانون مجازات اسلامی نامبرده از حیث اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به تحمل 91 روز حبس تعزیری و از جهت توهین به مقدسات به یکسال حبس تعزیری محکوم می نماید . ایام بازداشت قبلی به هنگام اجرای حکم کسر و محاسبه خواهد شد .
در خصوص الات و ادوات مشکوفه که مرتبط با جرم می باشد، در اجرای ماده 10 قانون مجازات اسلاحی سابق و ماده 215 قانون مجازات اسلامی اخیر التصویب امحاء و وسایل سیستم رایانه پس از تخلیه کامل تحویل متهم می‌گردد .


« دوستان عزیز، منتظر اشعار من از داخل زندان باشید »
                                       
عالی پیام ( هالو )

منبع  -  فیس بوک

متن شعری که هالو دو سال پیش در بند 350 زندان اوین سرود و اکنون به خاطر آن به 15 ماه حبس تعزیری محکوم شد
 

در بهمن پنجاه و هفت، این را
دارم به خاطر بین آن آشوب

بر روی دیوار اوین، شخصی
بنوشت این جمله به خط خوب:

“مردم بدانید این که خیلی زود
با سرنگونی رژیم شاه

با همت روحانیون، زندان
تبدیل می گردد به دانشگاه ”

بعد از گذشت سال های سال
همواره با خود کرده ام تکرار

پس کو؟ چه شد آن وعده های خوب
پس کی محقق می شود این کار؟

تا این که افتادم به زندان و
دیدم به چشم خویشتن اینجا

مملو دانشجو و استاد است
این گونه زندان گشت: دانشگاه