Saturday, July 05, 2014

عکسهایی از ویران کردن زیارتگاه ها و مراقد و حسینیه های شیعیان و سنی ها توسط داعشبراستی آیا این زیارتگاه ها و مراقد مقدس که هزاران هزار نفر را شفا میدهند و آرزوهایشان را بر آورده میکنند
 نمیتوانند از نیروی غیبی و ماورالطبیعی خودشان استفاده و از خود حفظ و حراست کنند .گروه داعش در شبکه های اجتماعی و یوتیوب و تویتر توحش خود را با تصاویری از تخریب و بمب گذاری تعدادی از زیارتگاه ها و مراقد و حسینیه  منتشر کرد .
در این عکسها مراقد سنی  ها و شیعیان عراق در مناطق شمالی عراق با بولدوزر و بمب گذاری تخریب شدند .
داعش این اماکن مقدس شیعیان و سنی ها را بتخانه و مظاهر شرک و بت پرستی  نامید .
همچنین این گروه فیلمی از برپایی نماز جمعه توسط ابوبکر بغدادی رهبر این گروه را که گفته شده بود بشدت زخمی شده است منتشر کرد تا به این تبلیغات پایان دهد
به گزارش العربیه او در خطبه های نماز جمعه گفت :
غایت از خلقت انسان برپایی دین است و دین جز جنگ، برپایی دولت، اقامه حدود و پیاده کردن احکام حتی با زور، برپا نمی‌شود.  او قوام دین را «کتاب هدایت کننده و شمشیری حامی» دانسته است.


البغدادی، برپایی خلافت و منصوب کردن امام را بر تمام مسلمانان واجب دانسته که قرن‌ها به آن عمل نشده است . او خلافت مسلمانان را امانتی بر دوش خود دانسته با این که او بهترین آن‌ها نیست. از این رو از آن‌ها می‌خواهد که یارای او باشند تا وقتی که از خدا پیروی می‌کند و اگر عصیان کرد، او را نصیحت کرده و از پیروی از او حذر کنند.


البغدادی گفته که همچون سران دیگر کشورها، به مردم وعده زندگی خوب و رها نمی‌دهد بلکه همان وعده‌ای را می‌دهد که خداوند در قرآن به مومنان داده است.


او از پیروان خود می‌خواهد جهاد کنند و دیگران را به جهاد فرا خوانند .