Monday, January 26, 2015

واکنش خشمگینانه مقامات جمهوری اسلامی از سخنان نایب رییس مجلس آلمان راستی آیا این نایب رییس مجلس آلمان و بقول سرتیپ پاسدار منصور حقیقت پور این « ضعیفه نازی » نمیداند که حقوق بشر و آزادی بیان مغایر با شرع مقدس و اصل ولایت فقیه است و سخن گفتن در باره حصر آقایان کروبی و موسوی خط قرمز نظام !؟


نایب رییس مجلس آلمان کلودیا روت در سخنانی بی پرده  آنهم در تهران خشم سران نظام ولایت مطلقه فقیه را بر انگیخت و باعث واکنش های تندی در این رابطه در میان مقامات ریز و درشت رژیم شد . بعضی از مقامات او را نژاد پرست و نازی خواندند .
این سخنان در زمانی ایراد شده است که رهبر جمهوری اسلامی در پیامی که هیچ انعکاسی جز خوراک تبلیغاتی در رسانه های داخلی نداشت ، غربی ها را از اسلام هراسی بر حذر داشت و گفت که اسلام دین رحمت و رهایی است و مدافع صلح و دوستی بین ملتها . 
نایب رییس مجلس آلمان در واکنش به سخنان سران رژیم که برای پوشاندن جنایات خود و صدور بحرانهای داخلی به خارج از مرزها به گوانتانامو و ابوغریب گریز میزنند در دیدار با محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  ابراز داشت که به جای حرفهای صدمن یک غاز ابتدا  اصلاحات حقوق بشری را از ایران شروع کنند و اینهمه به شعر و شعارهای آبکی و دروغین نپردازند او در سخنان بی پرده و بر خلاف انتظارش گفت : 
 «انسان بايد اصلاحات حقوق بشری را ابتدا در خانه خود درست کند و بعد از آن به گوانتانامو و ابوغريب انتقاد کند» .

او همچنین اضافه کرد که به حصر خانگی رهبران جنبش سبز که خط قرمز نظام جمهوری اسلامی است پایان دهند و اگر اين اتفاق بيفتد مردم رضايت بيشتری خواهند خواهند داشت .
خبرگزاری فارس گزارش داده که خانم روت، اين درخواستها را روز يکشنبه پنجم بهمن در ديدار با محمدرضا عارف ، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام ، مطرح کرده است که در جا واکنش های خشمگینانه ای را در پی داشته است .

نايب ریيس مجلس آلمان با بيان اينکه « اميدوار بودم که حصر برداشته شود » ، اعتراضات مردم ایران را  به نتايج انتخابات رياست جمهوری ايران در سال ۱۳۸۸ را  «خواست آزادی جوانان و دانشجويان» قلمداد کرد .

کلودیا روت همچنين درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت  «من شنيده‌ام در ايران همه می‌توانند کانديدا شوند ولی بايد از فيلتر شورای نگهبان رد شوند و همين طور شنيده‌ام که برخی نتوانسته‌اند از اين فيلتر عبور کنند ».

واکنشهای برخی از مقامات جمهوری اسلامی 
 فاطمه آليا  عضو بدنام کميسيون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که به طرفداری از مرد سالاری و آپارتاید جنسی  شهره خاص و عام میباشد این سخنان را مداخله در امور داخلی ایران دانست و با پررویی و بر خلاف عرف و قواعد بین المللی اظهار داشت : « هم وزارت امور خارجه و هم برخی از شخصیت‌ها در کشور ما باید این موضوع را به خاطر داشته باشند که در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند و نباید اجازه دهند تا هیأت‌هایی که به کشور ما سفر می‌کنند با «پررویی» به مسائل داخلی ما ورود پیدا کنند؛ بهتر این بود تا به سفر نایب رئیس مجلس آلمان پس از اظهارات مداخله‌جویانه وی پایان داده شود."

او تاکید کرد : "مناسب این بود که آقای عارف و معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اجازه این گونه تندروی‌ها و دخالت در امور داخلی ایران را به نایب رئیس مجلس آلمان نمی‌دادند و در مقابل این اظهارات موضوع نقض حقوق بشر و از جمله نقض حقوق زنان در آلمان و اروپا را مطرح می‌کردند ..


محمدرضا آصفری دبیر کمسیون امنیت ملی مجلس : "اینگونه رفتارهای کشور آلمان پسندیده نیست که بخواهد در امور داخلی کشورمان دخالت کند، البته با ملاقات‌های نایب رئیس مجلس این کشور با فتنه‌گران ممانعت شد و پیش از سفر نیز این مسئله به آنها گوشزد شد که چگونه باید در ایران رفتار کنند » .

سرتیپ پاسدار منصور حقیقت پور از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و عضو سابق نیروی قدس سپاه : "اظهارات مداخله‌جویانه نایب‌رئیس مجلس آلمان در امور داخلی ایران محکوم است و مقامات وزارت خارجه مجلس و سایر دستگاه‌های مسئول بار دیگر در انجام وظایف خود کوتاهی کردند."

 "طبق آنچه که به ما گفته شده به این مقامات در کشورهایشان تفهیم شده که نباید هنجارشکنی کنند و ما این موضوع را مورد پیگیری قرار خواهیم داد و تمام ملاقات‌های وی در ایران باید لغو شود. «نازی‌ها» اگر راست می‌گویند اشتباهات تاریخی خود را جبران کنند؛ البته ما به طور قطع این دخالت آشکار نایب‌رئیس مجلس آلمان را مورد پیگیری قرار خواهیم داد." 


عکس از آرشیو
این هم سلام عاشقانه و دوست داشتنی کلادیا جون با شیخ عطار سفیر جمهوری اسلامی در آلمان
این مقامات در خارج از کشور محرم و نامحرم نمی دانند و مدره میشوند . چون حفظ نظام از اوجب واجبات است