Monday, June 09, 2014

داد و فغان سایت تابناک از لخت شدن شاهین نجفی با گروهش در کنسرت تورنتواین اولین بار نیست که رسانه های حکومتی با فریاد آی دزد آی دزد و جار و جنجال در حول و حوش یک موضوع ، حاشیه های کذایی و دروغین را به جای متن خورد مردم میدهند تا با مشوب ساختن اذهان و گل آلود کردن  حقیقتی عریان از آن ماهی بگیرند .
سایت حکومتی تابناک با ادبیات ولایی یعنی همان لمپنیسم رایج آخوندی که ذاتی فرهنگ ضد انسانی این نظام لات و لوتها است . این بار به سراغ شاهین نجفی و گروهش رفته است و با سر و هم بندی کردن یک دوجین فحش به قول خودش او را نواخته است .
جالب اینجاست که در تمامی متن حتی یک بار اشاره ای به اصل موضوع یعنی واکنش اعتراضی  این خواننده در کنسرتش در تورنتوی کانادا به برهنه کردن زندانیان سیاسی بند 350  و سخنانش مبنی بر اینکه :
« ﺍﮔﺮ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﺎﺭﺍ ﻟﺨﺖ ﮐﻨﻨﺪ ﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﻟﺨﺖ ﻣﯿﺸﻮﯾم » نکرده است و تنها به استفراغ همان جملات کلیشه ای پرداخته است .

سایت تابناک: خواننده هتاک به امام زمان که چندی پیش نیز با ادبیاتی لمپن‌گونه، مفاخر فرهنگ و هنر ایران را به واسطه حضور در دیدار با رئیس جمهور نواخته بود، در کنسرتش در کانادا روی صحنه و جلو چشمان حاضران به همراه گروهش برهنه شد و به تکرار هتاکی‌های گذشته پرداخت تا علت برخی رفتارهای پیشینش قابل درک باشد!

کمتر کسی است که با رفتارهای ناهنجارش او را نشاسند. به قول خودش «شر» است! زمان طولانی از دوره‌ای نگذشته که شاهین نجفی، آهنگ‌های گوشخراشش را با الفاظی جنسی همراه کرد و به امام علی النقی (ع)، امام دهم شیعیان و سپس امام زمان به عنوان اعتقاد مذهبی دویست میلیون انسان توهین‌هایی کرد که طبیعتاً از سوی هیچ روشنفکری آزادی بیان تلقی نمی‌شود، چرا که عقلانیت حکم می‌کند، آزادی بیان را آزادی توهین و تحقیر و... متصور نشد.

چندی پیش این، خواننده در راستای همین رفتارهای غیرطبیعی، پس از دیدار بخش گسترده‌ای از جامعه هنری با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در تالار رودکی، برای آنکه فرصت هتاکی را از دست ندهد، بلافاصله ‌‌جملاتی مملو از عبارات جنسی را حواله برخی هنرمندان‌ کرد و عبارات مشمئزکننده‌ای را مسلسل‌وار کنار هم چید‌ که مخاطب را به شدت متأثر می‌ساخت؛ رویدادی ‌انتحاری که از سوی این هتاک علیه اکثریت هنرمندان کشور بود.

متن نوشته آکنده از توهین خطاب به جمعی بود که شهرام ناظری، لوریس چکناواریان، کامبیز درم بخش، محمود دولت آبادی، هوشنگ مرادی کرمانی، قطب الدین صادقی، رخشان بنی اعتماد، پوران درخشنده، محمد سریر، شاهین فرهت، علیرضا قربانی، عبدالجبار کاکایی، تهمینه میلانی، هادی مرزبان، یدالله صمدی، ابراهیم حقیقی، مجید میرفخرایی، کیانوش عیاری، علی نصیریان، داوود رشیدی، شهاب حسینی، پیمان قاسم خانی، محمدرضا فروتن، فریبرز عرب‌نیا، پانته‌آ بهرام، مهناز افشار، افسانه بایگان، ویشکا آسایش، حبیب رضایی، اشکان خطیبی، ترانه علیدوستی، هانیه توسلی، منوچهر محمدی، همایون اسعدیان، فرهاد توحیدی، باران کوثری، صابر ابر، فرشته طائرپور، رضا امیرخانی، منوچهر والی‌زاده، محسن یگانه، فرزاد فرزین، عبدالله اسکندری در میانشان بودند!

این کار برای این جوان بسیار گران تمام شد و بسیاری از حامیانش که تا پیش از آن، به نام آزادی بیان از او دفاع می‌کردند، دریافتند که با انسان متعادلی روبه رو نیستند. او ادامه داد و پس نکشید تا نشان داد چشمش را بسته و هر آنکس را پیش روی ببیند، با فحاشی از او استقبال می‌کند و البته با حرکت تازه‌ای که انجام داد، ثابت کرد چیزی برای از دست دادن ندارد! او با تکیه بر این ادعا که برخی در یکی از زندان‌های کشور برهنه شده‌اند، یکباره روی صحنه به همراه گروهش برهنه شد و آهنگ توهین آمیزش را بازخوانی کرد!

این رفتار ناهنجار که باعث شد در همان دقایق گروهی اقدام به ترک کنسرت با اعتراض به این رفتار جاهلانه و جنون آمیز نمایند، ظاهراً با این توجیه این جوان همراه بوده که اگر یکی از ما را برهنه کنید، همه برهنه می‌شویم که البته اگر قرار باشد این نوع اعتراض شکل بگیرد و به مسائل دیگری تسری یابد، باید ورود اشخاص هجده سال و کمتر را در این کنسرت‌ها ممنوع کرد!

متأسفانه فضای مجازی و اعتماد به نفس کاذبی که لایک‌ها و پیام‌ها برای چنین اشخاص مجنونی پدید می‌آورد، زمینه شکل گیری چنین پدیده‌هایی را فراهم می‌سازد و وصله‌های ناچسبی را پیش روی موسیقی ایران به وجود می‌آورد. خوشبختانه استمرار چنین رفتارهایی، منجر به خالی شدن انسان‌های عاقل و متعادل از دایره حامیان چنین مجانینی می‌شود و طرد این اشخاص، کار خودش را کرده تا آنجا که برای جلب توجه، روی صحنه برهنه می‌شوند و تلاش می‌کنند این رفتارشان را نیز با برچسب سیاسی، مقدس جلوه دهند !